En önemli ve verimli vazifelerimiz milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde kesinlikle zafere ulaşmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu şekilde olur. ATATÜRK

F8 Kullanmadan İşletim Sistemini Güvenli Modda Açmak


Windows işletim sistemlerini bazı durumlarda Güvenli Modda açma ihtiyacı duyarız. Özellikle virüs sorunları olduğunda ya da Normal Modda düzgün çalışmadığında bu yöntem çok fazla kullanılır.
Bilgisayarımızı Güvenli Modda açmak için Windows Logosu gelmeden önce F8 tuşuna sürekli basmak gerekir. Eğer bu işlemi yapmak istemiyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek bilgisayarımızı direk Güvenli Modda başlatabiliriz.
1. Öncelikle şu adımları izleyerek MSconfig aracımızı çalıştırıyoruz;Başlat Menüsü (Start Menu) -> Çalıştır (Run) -> "msconfig.exe"
2. Açılan pencere üzerinden Önyükleme (Boot) sekmesine geliyoruz ve Önyükleme Seçenekleri (Boot Options) bölümünden Güvenli Önyükleme (Safe Boot) seçeneğini işaretliyoruz.

Bu işlemden sonra bilgisayarımızı yeniden başlattığımızda bilgisayarımız Güvenli Modda açılacaktır. Güvenli Modda işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra yukarıdaki adımları izleyerek Güvenli Önyükleme özelliğini devre dışı bırakıyoruz ve işletim sistemimizi açıyoruz.

www.onlinetestinmerkezi.com 2018 © onlinetestinmerkezi.com - Her Hakkı Saklıdır.